Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Овие работи мора да ги знаете доколку работите од дома

Работата од дома е истовремено благослов и казна. Не мора да се грижите околу гужвата во сообраќајот, бирањето облека секој ден и сл. Сепак, сите удобности кои ви ги дава домот, може негативно да влијаат врз продуктивноста и да ви ја намалат можноста за напредок. Со цел да не се …

Повеќе

Светнете го домот со помош на обичен лимон

Лимонот е една од намирниците кој секој ја има во домот. Луѓето го користат во разни рецепти, цедени сокови или чаеви… Но дали сте знаеле дека лимонот е одлично средство за чистење. Еве што се можете да исчистите со обичен лимон и на тој начин ќе заштедите на средствата за …

Повеќе

Со помош на овие трикови парфемот ќе ви трае подолго

Забележувате дека парфемот ви се ветрее по час или два? Решението не е во тоа да се прскате на секои два часа или да го испразните цело шише одеднаш. Наместо тоа, испробајте ги овие трикови.   Нанесете хидратантна крема или лосион Лосионите и кремите делуваат како некој вид на лепило …

Повеќе

Лопез изгледа 20 години помладо: Ова се нејзините 5 трикови за убава кожа

Неодамнешниот настап на Џенифер Лопез на Супербол, ги остави без здив сите кои ја гледаа. Не само што беа истакнати нејзините танцувачки вештини, туку и нејзината безвременска убавина, па фановите почнаа да ја нарекуваат J Glow. Оттука се наметнува прашањето кое сите ги мачи, како успева на 50 години да …

Повеќе

Пет модни трикови кои треба да ги знаете

Наместо да бидете роб на трендовите кои минуваат и брзата мода, подобро поработете на стил и квалитетни парчиња во кои ќе заштедете пари. Овие пет стилски трикови ќе ви помогнат да изгледате стилизирано во секој момент и другите ќе бараат совети од вас. 1. Одберете накит и модни додатоци кои …

Повеќе

Дали честото миење на коса ќе ви помогне таа да биде здрава и сјајна?

Околу миењето на коса не постои официјално мислење, но заедничка препорака е дека секојдневното миење сепак не е најдобро решение. Секојдневното миење на косата ја оштетува и суши. ногу од шампоните содржат хемикалии како сулфат, кој се користи во производството на сапуни. Секојдневното миење особено и штети на долгата коса. …

Повеќе

Спречете замрзнување на автомобилот ноќе со помош на овие практични трикови

Во ладните ноќи автомобилите лесно смрзнуваат, тешко се отвараат вратите следното утро и прозорците треба добро да се исчистат. Постојат неколку трикови благодарение на кои ќе можете да го спречите или намалите замрзнувањето на автомобилот преку ноќта. Паркирајте на исток Ако имате можност, секогаш паркирајте го автомобилот со предниот дел …

Повеќе

Трикови со кои тенката коса добива волумен

Волуменот е најголем проблем со кој се соочуваат сопствениците на тенка коса, но добрата вест е дека постојат трикови кои ќе ви помогнат да добиете изглед на бујна коса. Доколку вашата коса е тенка и залепена за темето, техниката на сушење коса која ја користат и гризерите на познатите ќе …

Повеќе

Добро смислен трик: Зошто портокалите се продаваат во црвени вреќички?

Продавачите и трговците имаат свој начин да ве придобијат вас како потрошувач, а маркетиншките трикови и игрите со умот се само дел од тоа. На пример, дали некогаш сте забележале дека портокалите најчесто се спакувани во црвени вреќички, а лимоните во бели или зелени? Сигурно не мислите дека има случајност …

Повеќе

Со мал трик до витко тело

Повеќето луѓе кои го пробале овој сок се задоволни со резултатот, но една жена решила јавно да го открие своето искуство и точниот рецепт кој го користела, бидејќи за еден месец ја преполовила својата тежина. „Целата гардероба од претходно ми е голема, а јас сум пресреќна“ – откри жената и …

Повеќе