Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Твитер реакции: „Брат четворица сме за кафана, ама шо имат врска дојди и ти ќе се ротираме“

По повеќе од два месеца, кафулињата и останатите угостителски објекти од денеска повторно служат гости. Па така новите правила кои треба да се применуваат во кафулињата станаа главна тема на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:   Брат четворица сме за кафана, ама шо имат врска дојди и ти …

Повеќе

„Се причестуваш, на излегување од црква те ставаат во комбе и 14 дена во Пепелиште“ : Твитер реакции по повод Велигден

Полицијата ќе врши контроли покрај храмовите на МПЦ-АО во саботата пред Велигден и за време на велигденските празници, откако Владата минатата недела го зајакна полицискиот час, кој ќе почне од Петок во 16.00 часот и ќе трае се до Вторник до 05.00 часот. Од МПЦ веќе го повикаа свештенството и …

Повеќе

Обама заследил порно ѕвезда на Твитер: Што ќе каже Мишел?

Сара Џеј е американска порноактерка која на својот Твитер профил ила 1,1 милион следачи. За една порноѕвезда тоа е нормално, па меѓу следачите се наоѓаат и познати ликови. Според пишувањата на британскиот The Sun, многумина се зачудиле кога виделе дека Сара ја следи и поранешниот американски претседател Барак Обама. Кога …

Повеќе

Ким објави селфи, фановите се подбиваат: Пари ни требаат, Кимберли

Ким Кардашијан на своите фанови на Твитер им прати „многу љубов“, но наиде реакции на какви што не очекувала, а многумина од неа бараат да направи повеќе среде пандемијата. 37-годишната старлета објави селфи на Твитер, покрај кое напишала: „Ви праќам многу љубов“. „Прати пари Кимберли“, „Пари е она што ни …

Повеќе

Луѓето жалат за 2019 година: 2020, може ли да престанеш да се обидуваш да не убиеш?

Се сеќавате ли на смешните сликички кои на почетокот од 2020 година ги преплавија социјалните мрежи? „2020 е моја година“, „Чувствувам дека 2020 ќе биде супер“, можеа да се видат на секој чекор, а сега интернет заедницата масовно жали поради прераниот оптимизам. На социјалните мрежи сега ситуацијата е сосема поразлична, …

Повеќе

Ја нападнаа Меланија поради слика, па таа им одговори како вистинска дама

Меланија Трамп на Твитер објави фотографии од изградбата на тениското игралиште во Белата куќа. Таа носи заштитен шлем и заедно со проектантите ги разгледува нацртите. Многумина пак, одлучија дека треба да ја нападнат за ова. „Светот умира, коронавирусот се шири, а ние гледаме тениски терен“, „Белата куќа повеќе се грижи …

Повеќе

Фановите го плукаат Канје: Каков е овој џентлмен?

Брачниот пар Кардашијан-Вест оваа недела два пати се избламирале во јавност. За тоа, виновен е Канје и неговото не џентлменско однесување кон сопругата кое камерите го забележале и поради што раперот се соочува со тон критики од фановите. Прво, парот бил на кошаркарски натпревар, а Канје не ѝ го возвратил …

Повеќе

Раперот одеднаш исчезнал од социјалните мрежи: Фановите загрижени

Раперот Стормзи ги избришал своите профили на Инстаграм и Твитер, кратко откако објави дека ја добил својата прва „Грегс црна картичка“. Оваа картичка му дозволува доживотна храна во „Грегс“ ланецот на ресторани. Фановите биле изненадени, па на социјалните мрежи се појавија многу објави во кои се прашува каде е Стормзи …

Повеќе

Твитер реакции: Како да ги задржиме младите да не се отселуваат? Нема да им издаваме пасоши

Стопиран е системот за аплицирање на пасоши. Техничкиот министер за внатрешни вели дека останати се уште само 3.600 патни исправи. Околу 650 граѓани кои од претходно поднеле барање за вадење пасош по итна постапка ќе ги добијат, но 16.500 граѓани ќе мора да ја чекаат испораката бидејќи поднеле барање по …

Повеќе

Гори Твитер: Бибер објави албум по пет години

Џастин Бибер ноќеска го објави својот прв албум по пет години пауза, а неговите фанови се во апсолутен транс, па хаштагот #ChangesOutNow на Твитер е на врвот на трендовите, а повеќе од 130 илјади луѓе коментирале. Бибер вели дека овој R&B музички проект настанал низ медитација и промени низ кои …

Повеќе