Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Кршење на приватноста е строго казниво: Гугл плати 50 милиони евра

Поминаа скоро една година и осум месеци откако ЕУ донесе закон за приватноста на податоците, а досега се изречени 114 милиони евра парични казни, се наведува во новиот извештај. Најголемата парична казна за кршење на законот бил казната од 50 милиони евра, а изречена е на компанијата Гугл во Франција …

Повеќе