Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Кекси со банана – здрав појадок и десерт

Состојки: 2 банани 50 мл млеко 1 јајце 1 лажичка мед 100 гр овесни снегулки 1 лажичка цимет 1/2 лажичка прашок за пециво 1/2 лажица екстракт од ванила прстофат сол Подготовка: Загрејте ја рерната на 170 степени. Плехот за печење покријте го со хартија за печење. Изгмечете ги бабаите и …

Повеќе