Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Оваа драма доби најмногу номинации за Златен глобус

Драмата на Нетфликс „Marriage Story“ доби најмногу, шест, номинации за Златен глобус, а потоа следат филмовите „Irishman“, кој исто така се прикажува на Нетфликс и „Once Upon A Time In Hollywood“ на тарантино, додека Џокер освои четири номинции. Филмот на Ное Баумбака „Marriage Story“ е современа студија за случај на …

Повеќе