Актуелно
Почетна / TOP NEWS / „Тајм“: Грета Тунберг личност на годината

„Тајм“: Грета Тунберг личност на годината

Американски „Тајм“ ја прогласи шведската активистка Грета Тунберг за личност на годината.

Таа е прогласена за личност на 2019 година заради нејзината посветеност во борбата против климатските промени.

loading...