Актуелно
Почетна / Сцена / Тајната на младоста: Што јаде Џенифер Лопез (ФОТО)

Тајната на младоста: Што јаде Џенифер Лопез (ФОТО)

Пејачката Џенифер Лопез ќе наполни 51 година за неколку дена, сепак, многу нејзини помлади колеги би и позавиделе на нејзиниот изглед, а многу жени се прашуваат како таа успева да го стори тоа.

Имено, по породувањето, Џенифер се подложи на веганска диета базирана само на растенија, а откако се породи, повторно почна да вклучува месо во своите оброци.

Очигледно, за појадок, таа најмногу избира протеински пијалоци или овесна каша со диви бобинки. Познатиот мешан пијалок на славната пејачка и актерка содржи јагоди, боровинки, грчки јогурт, цимет, мед и протеински прав.

Патем, пејачката денот го започнува со лимонада, а како што наведува нејзиниот тренер Дод Ромеро, Џенифер во текот на денот постојано се хидрира со внесот на вода. Тој не пие кафе затоа што се обидува да избегне консумирање кофеин.

Исто така, личниот тренер Џенифер Лопез Трејси Андерсон се грижи пејачката да се придржува на својата диета.

„Џеј Ло мора да јаде здраво затоа што и треба гориво за сите активности што ги прави. Таа консумира органска храна и нејзиното мени е балансирано со квалитетни протеини и свежи, хранливи оброци “, рече таа.

Во една прилика, Лопез истакна дека и нејзиното семејство јаде здраво, па открила што е најчесто на нивното мени.

„Секој во куќата јаде многу зелен зеленчук, аспарагус, брокула, ќељ и пршут. Сакам да готвам многу работи, особено храна од Порто Рико затоа што пораснав на тоа, вели пејачката.

loading...