Актуелно
Почетна / Спорт / Тајсон Фјури ја прекина соработката со тренерот Дејвис

Тајсон Фјури ја прекина соработката со тренерот Дејвис

Поранешниот светски шампион во тешка категорија Тајсон Фјури веќе нема да работи со тренерот Бен Дејвисон. Британскиот боксер бара нов стручњак што ќе работи со него.

– Тајсон и јас моравме да донесеме одлуки што доведоа до тоа дека нашата соработка да заврши. Остануваме пријатели, напиша на Твитер, Дејвисон.

На 22 февруари во Лас Вегас, Фјури ќе има меч со Американецот Деонтај Вајлдер за појасот во тешка категорија.

loading...