Актуелно
Почетна / Македонија / Татко и син се спасиле од заскитан куршум кој им го пробил покривот на куќата

Татко и син се спасиле од заскитан куршум кој им го пробил покривот на куќата

Во Полициската станица Центар, синоќа околу 22.15 часот С.Ф. од Скопје пријавил дека додека седел со неговиот малолетен син во една од собите од семејната куќа на ул.„Мирослав Крлежа“, се слушнало пукање од огнено оружје, а проектилот го пробил покривот и паднал на паркетот во нивна близина.

Повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...