Тажната судбина на манекенката, која остана напуштена од познатите пријатели

од Nikola Popovski

Поранешната манекенка Лони Вилисон, која остана без покрив над главата, често предизвикува интерес во јавноста откако нејзините фотографии се појавуваат во медиумите.

Имено, Лони порано беше сопруга на ѕвездата на „Чуварите на плажа“, Џереми Џексон.

Американските папараци неодамна повторно ја фатија непрепознатлива поранешна убавица како копа во контејнери со ѓубре.

Откако минатата година некои од фотографиите пристигнаа во јавноста, неколку нејзини поранешни пријатели започнаа акција за нејзино отстранување од улица, но не успеаја во тоа. Лони, наводно, само се истуширала и јадела во хотелот и повторно се вратила на улица.

Таа пред новинарите изјави дека повеќе нема телефон, но има доволно храна и место за спиење. Таа претходно откри дека не се истуширала цела година затоа што е така сигурна дека никој нема да ја силува на улица.

 

 

Слични содржини