Тејлор Свифт проголта бубачка среде концерт: Нејзината реакција стана хит (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

Пејачката Тејлор Свифт моментално е на турнеја, а последниот концерт го одржа во Чикаго пред 60.000 луѓе.

За време на овој настап ѝ се случи една смешна, но и малку непријатна ситуација.

Имено, Тејлор сакала да најави нов член на својот бенд кога бубачка ѝ влетала во грлото.

@scariestgirluknow “Delicious” @Taylor Swift the Eras Tour @Taylor Swift #erastour #erastourtaylorswift #taylorswift #chicagon3 ♬ original sound – user316854

Почна да кашла, а потоа се пошегува: „Голтнав бубачка, извинете. Вкусно“.

Видеото стана вирално на социјалните мрежи.

Слични содржини