Телма: Обвинителството ќе одобри укинување на притворот на Мијалков

од Берта Китинска

Судот ќе одлучи дали поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков ќе излезе од притвор. Тој добил позитивно мислење од Обвинителството за гонење на Организиран криминал и корупција на барањето за излегување од притвор, пренесува Телма.

Адвокатите на Мијалков тврдат дека со барањето за ослободување е поднесена гаранција во недвижности со вредност од над 7 милиони евра. Кауцијата ќе биде запленета од државата доколку Мијалков избега.

Слични содржини