Тепачка меѓу малолетници во угостителски објект во Тетово

од Nikola Popovski

МВР информира дека регистриран е физички напад во угостителски објект во Тетово.

Според податоците на полицијата, во 1.15 часот било пријавено дека на 04.12.2021 околу 23.30 часот во угостителски објект во Тетово, малолетник од Тетово бил физички нападнат од друг малолетник со кого од претходно се познавале.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

 

Слични содржини