Тешка сообраќајка кај ТЦ „Скопјанка“

од Берта Китинска

Утрово кај ТЦ „Скопјанка“ на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ се случи сообраќајна несреќа.

Во несреќата се судрија патнички автомобил и товрно возило – комбе, според информациите од повеќето медиуми учесниците се здобиле само со лесни телесни повреди.Поради сообраќајката возилата се насочуваа кон околните сообраќајници.

Повеќе информации наскоро.

Слични содржини