Tешка сообраќајна несреќа во Хрватска, загинаа тројца Срби

од Берта Китинска

Во страотна сообраќајна несреќа  во Хрватска, кај Окучани, загинаа тројца млади српски државјани, откако со автомобилот се судриле со камион, јавуваат локалните медиуми.

Со камионот управувал 25-годишен државјанин на Босна и Херцеговина, а во автомобилот имало три лица, двајца мажи во 1983 и 1986 година и една жена во 1964 година.

Како што се наведува медиумите, возачот на камионот не се здобил со повреди во несреќата, но е во шок.

Според неофицијални информации, тројцата загинати се од исто семејство.

Слични содржини