Тешко повреден мотоциклист на булеварот „Јане Сандански“

од Берта Китинска

На булеварот „Јане Сандански“ во Скопје во сообраќајна нерсеќа тешко е повреден К.Р. (26) кој управувал со мопед „кимко“, со скопски регистарски ознаки.


Во мопедот удрило патничко возило „мини купер“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.А. (43) од Скопје.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Слични содржини