Актуелно
Почетна / Глобално / Тежок ден за Французите: 1.417 починати од коронавирус во последните 24 часа

Тежок ден за Французите: 1.417 починати од коронавирус во последните 24 часа

Во Франција, за еден ден починале 1.417 луѓе како резултат на компликации од инфекција со коронавирусот, а 11.059 се новозаразени.

Со денешниот ден, бројот на починати во Франција надмина 10.000, а вкупно заразени се 109.069 лица

Црн ден за Франција и мрачен за целиот свет – повеќе од милион се активни случаи ширум светот, додека бројот на загинати во светот е повеќе од 80.000.

loading...