Том Хенкс: Тоа е еден од моите најдобри филмови, а никој не го спомнува

од Stefanija Kuzmanovska

Том Хенкс откри за кој од неговите филмови смета дека не се прославил доволно.

Оскаровецот, кој глумеше во голем број хит филмови, од „Форест Гамп“ до „Елвис“, рече дека „Road to Perdition“ од 2002 година е „еден од најдобрите филмови во кои тој глумел“ и дека филмот „не се споменува доволно кога се зборуваат за неговата кариера“.

„Поради некоја причина никој не го спомнува Road to Perdition, а тоа беше неверојатно важен филм за мене“, рече Хенкс.

Слични содржини