Топ листа на најубави нации во светот, каде се Македонците?

од Vladimir Zorba

Најновата листа на најубави народи во светот изненади многумина, па дури и навреди некои. Во секој случај, сега е малку појасно дали се точни оние стереотипи дека Германците се најгрди во светот, а Италијанците најубави.

Познатиот сајт за запознавање BeautifulPeople.com објави список со најубавите луѓе во светот, судејќи според бројните читатели кои гласале, за спротивниот пол. Значи, всушност има два одделни списоци – за мажи и жени.

Македонците ги нема на оваа листа, но можеби е подобро да се биде под радарот отколку да се заврши на последното 21-то место, како што се, на пример, Ирците.

И поради тоа, многумина велат дека оние што гласале очигледно не знаат колку жени се фасцинирани од Пирс Броснан, Колин Фарел, Лиам Нисон, Џејми Дорнан.

Од друга страна, дамите од Норвешка се наоѓаат на врвот на женската листа, додека Германките, според овие бројки, се најгрди.

И иако се вели дека оваа популарна платформа е многу контроверзна затоа што членовите можат да бидат претежно само убави луѓе, таа има над пет милиони корисници ширум светот.

Најатрактивни мажи на светот:

Швеѓани
Бразилци
Данци
Италијанци
Португалци
Аргентинци
Норвежани
Шпанци
Американци
Канаѓани

Најатрактивни жени во светот:

Норвежанки
Швеѓанки
Исланѓани
Бразилки
Аргентинки
Французинки
Американки
Канаѓанки
Италијанки
Русинки

loading...

Слични содржини