Топ три скопски општини со најголем број заразени со коронавирус

од Берта Китинска

Во последните 24 часа се направени 1559 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 од кои 51 се од Скопје.

Веќе неколку дена најголемата општина во Скопје, Аеродром бележи најголем број заразени со ковид.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје).

• Чаир – 62
• Гази Баба – 80
• Аеродром – 97
• Карпош – 83
• Центар – 91
• Кисела Вода – 69
• Ѓорче Петров – 47
• Бутел – 29
• Шуто Оризари – 17
• Студеничани – 8
• Сарај – 12
• Арачиново – 5
• Илинден – 25
• Сопиште – 3
• Чучер Сандево – 5
• Петровец – 7
• Зелениково – 2
• Странец – 8
• Нераспределен-1.

loading...

Слични содржини