Тортевски до владеачките партии: Повелете да ја платите фактурата

од Берта Китинска

Александар Тортевски, кандидат за градоначалник на град Скопје од партијата „Твоја“ им се обрати на владечаките партии преку својот твитер профил.

„Ги избркавте тие што мислат
Фонд за иновации
Вработувавте партиски
Тренинг на магариња
Не нарекувавте неутровмрана
Партиски ја делевте државата
ПРКОСОТ го бркате
Банално било да се бара одговорност за 14 изгорени луѓе
Го оставивте ДУИ без контрола
ПОВЕЛЕТЕ ДА ЈА ПЛАТИТЕ ФАКТУРАТА, пишува Тортевски.

Слични содржини