Актуелно
Почетна / Хроника / Трагедија близу Кавадарци: Загина 28-годишно момче во сообраќајка

Трагедија близу Кавадарци: Загина 28-годишно момче во сообраќајка

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва во близина на германската фабрика Дрекслмаер во Кавадарци, потврдил Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Од Брза помош Кавадарци за МИА потврдиле дека едно лице на возраст од 28 години е починато, а сообраќајката била меѓу трактор и автомобил.

Тој рече дека засега не може да даде повеќе детали,  бидејќи во тек е увидот на местото на настанот.

 

loading...