Трагедија близу Кавадарци: Загина 28-годишно момче во сообраќајка

од Nikola Popovski

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва во близина на германската фабрика Дрекслмаер во Кавадарци, потврдил Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Од Брза помош Кавадарци за МИА потврдиле дека едно лице на возраст од 28 години е починато, а сообраќајката била меѓу трактор и автомобил.

Тој рече дека засега не може да даде повеќе детали,  бидејќи во тек е увидот на местото на настанот.

 

loading...

Слични содржини