ТРАГЕДИЈА ВО УНГАРИЈА: Се преврте автобус, загинаа осум лица

од Stefanija Kuzmanovska

Осум лица загинаа, а десетици се повредени во автобуска несреќа во Унгарија, соопшти полицијата.

Во автобусот имало повеќе од 50 патници, објави агенцијата МТИ.

Автобусот се движел во правец кон Будимпешта кога од засега непознати причини излетал од патот и се превртел, 70 километри западно од главниот град.

Слични содржини