Актуелно
Почетна / Глобално / Трамп од Индија: Победата на демократите би резултирала со економска катастрофа

Трамп од Индија: Победата на демократите би резултирала со економска катастрофа

За време на неговата посета на Индија, американскиот претседател Доналд Трамп се осврна и на внатрешните политички прашања на САД.

Тој нападна двајца либерални судии на Врховниот суд, веднаш предупредувајќи дека неговиот пораз и победа на демократите на претстојните претседателски избори ќе резултира со „економска катастрофа“.

Според АП, на самиот почеток на прес-конференцијата, Трамп најавил дека ќе дава многу општи одговори за да ја спречи јавноста да се пренасочи од „двата фантастични денови“ што ги поминал во Индија.

 

loading...