Трамп оддржа говор на свадбена церемонија: Дали ви недостасувам?! (ВИДЕО)

Изгледа дека Доналд Трамп ги промаши митинзите, кои беше многу среќен да ги одржува додека беше претседател, па на една свадба зазеде централно место на подиумот.

За време на својот говор, тој се пожали на загубата на изборите, а потоа го критикуваше eо Бајден, односите со Кина, Иран и кризата на јужната граница.

Сепак, на крајот од говорот им посака среќа на младенците.

Поранешниот претседател на Соединетите држави, Доналд Трамп, се појави во смокинг на приемот на гости и се чинеше како да сака да наздрави во името на невестата и младоженецот.

Сепак, штом го зграпчи микрофонот, неговиот говор започна да се претвора во доменот на политиката и личи на оној што го одржуваше на митинзите додека беше претседател. Поранешниот претседател излезе на сцената на венчавката и зборуваше две и пол минути опфаќајќи низа теми, вклучувајќи ги и недостатоците на Бајден, надворешната политика, односите со Кина и Иран и ситуацијата на границата со Мексико.

Слично како на митинзите, тој ги праша собраните: „Дали ви недостасувам?“ И потоа наздрави за младенците.

“Добивам разни извештаи. Тие ми кажуваат за границата, за Кина, за Иран. Ние сме подготвени да склучиме договор, тие се подготвени на сè. И тогаш ова момче (Бајден) оди и ги укинува санкциите и вели дека да преговара “, го започна Трамп својот монолог.

Ексцентричниот милијардер рече дека истото се случува со Кина.

“Никогаш не се однесуваат така кон нас. Она што се случи пред неколку дена беше ужасно”, рече Трамп.

Слични содржини