Трансфер на Левандовски: Баерн не се јавува на телефон, Барса испрати препорачана пошта

од Stefanija Kuzmanovska

Челниците на Баерн ги прекинаа сите контакти со Барселона околу евентуалниот трансфер на Роберт Левандовски на Камп Ноу.

Германските медиуми пишуваат дека никој во Минхен не одговара на повиците од Барселона. Каталонците се незадоволни од односот на Баварците, но се немоќни.

Во продолжение пишуваат дека односите меѓу Баерн и агентот на Левандовски, Пини Захави, се прекинати и се далеку од пријателски.

Барселона наводно испратила дури и бурофакс, вид препорачана пошта, во Минхен.

Така, „сапуницата“ со Левандовски доби ново продолжение.

Слични содржини