Трансформацијата на Никол Кидман разочара многумина (ФОТО)

од Берта Китинска

Познатата холивудска актерка Никол Кидман многумина ја сметаат за мајстор за трансформација. Сепак, при спомнувањето на нејзиното име, првата асоцијација за многумина е висока, згодна дама со екстремно бледа кожа и долга кадрава коса.

Без разлика дали поради годините, улогата или желбата да промени нешто во себе, познатата актерка и поранешна сопруга на Том Круз направи голема промена.

„На сетот“, напиша кратко актерката и ја покажа својата нова фризура. Кратката коса на Никол Кидман ги остави сите во шок, но и во сомнеж дали станува збор за перика или за нејзиниот нов изглед.

Слични содржини