kolatetovsko

Веќе трет ден трае потрагата по шестгодишната Рина Амети, девојчето од тетовска Шипковица кое исчезна во понеделникот ноќта кога тетовско беше зафатено од невреме.

И денеска спасувачи со багери, кучиња трагачи се обидуваат да го пронајдат девојчето. Доцна синоќа тетовскатра полиција соопшти дека е пронајдено безживотното тело на 61 годишниот овчар од Лисец.

Идентификацијата ја потврдиле од неговото семејство.

Слични содржини