Три натпревари во кошаркарската Евролига се одложени поради коронавирус

од Nikola Popovski

Три натпревари од петтото коло во кошаркарската Евролига се одложени поради случаи на коронавирус, било објавено од елитното натпреварување.

Како што се наведува, натпреварите Зенит – Армани и Ефес – Асвел се одложени затоа што руските и француските клубови немаат осум здрави играчи, додека натпреварот Алба – Басконија е одложен бидејќи берлинскиот клуб е во изолација.

Според новите прописи, еден натпревар може да се одложи најмногу трипати, по што ќе биде регистриран со официјален резултат на штета на тимот одговорен за неиграњето.

loading...

Слични содржини