Трипл-дабл на Дончиќ во триумфот на Далас над Сан Антонио (ВИДЕО)

од Aleksandar Petrovski

Кошаркарот на Далас Маверикс, Лука Дончиќ забележа трипл-дабл ефект во гостинската победа кај Сан Антонио. Словенецот мечот го заврши со 26 поени, 14 асистенции и 10 скока.

Резултати на натпреварите од НБА-лигата играни ноќта среда кон четврток:

Шарлот – Њујорк 107:101

Кливленд – Филаделфија 108:94

Вашингтон – Бруклин 110:106

Атланта – Орландо 120:130

Мајами – Минесота 126:129

Хјустон – Мемфис 140:112

Сан Антонио – Далас 103:109

Феникс – Лос Анџелес клиперс 92:102

Јута – Бостон 103:114.

Слични содржини