Трите најперверзни хороскопски знаци

од Stefanija Kuzmanovska

Гледањето филмови за возрасни може да биде нешто што го правите кога сте сами, но многу хороскопски знаци го користат гледањето порно за да го подобрат сопствениот сексуален живот.

Еве кои се тие знаци:

Овен
Овој знак е многу експресивен во сексот и во своите желби. Тој е страствен, сака забава и нема да се двоуми да проба нови работи во кревет. Со Марс како свој владетел, тој има голема желба често да го подобрува својот сексуален живот. Ако мисли дека гледањето на филмови за возрасни ќе направи разлика во неговата спална соба, тогаш ќе проба многу нови трикови. Овенот искрено ужива да го задоволува својот партнер и ќе посвети големо внимание на она што го сака.

Близнаци
Многу чуден знак. Бидејќи е управуван од Меркур, кој се бори со мислите и комуникацијата, има тенденција да биде директен и прогресивен кога станува збор за сексот. Близнаците сакаат да зборуваат за сексуални активности пред да продолжат со нив и ќе бидат среќни ако им кажете кои пози ви се допаѓаат. Иако обично не се опишува како сексуално отворен знак, како на пр. Скорпија, Близнаци имаат голем сексуален апетит.

Стрелец
Владетел на овој знак е планетата Јупитер, која е симбол на експанзија и нови животни искуства. Тоа значи дека тој секогаш бара нешто повеќе. Како најголем авантурист на зодијакот, подготвен е да проба што било, барем еднаш, особено во сексот. Ќе користи филмови за возрасни како начин да ја убеди својата партнерка да проба нешто ново. Стрелецот е забавен и разигран и секогаш сака да се чувствува активен, па и во сексот.

Слични содржини