Актуелно
Почетна / Спорт / Тројца кошаркари на Њу Орлеанс заразени со коронавирус

Тројца кошаркари на Њу Орлеанс заразени со коронавирус

Њу Орлеанс објави дека тројца нивни кошаркари се заразени со коронавирусот и дека се во самоизолација, но не ги наведоа имињата на играчите.

Дејвид Грифин, извршен потпретседател на НБА клубот, рече дека кошаркарите ќе се вратат во тимот, откако два последователни теста ќе бидат негативни.

Претходно беше објавено дека Денвер ја затвори својата сала за тренинзи, откако беше откриено дека двајца членови на персоналот на клубот се позитивни за Ковид-19.

Поради зголемениот број заразени лица во НБА-лига, прашање е дали завршницата од сезоната, чиј почеток е планиран за 30 јули, ќе се игра во Орландо.

loading...