Тројца малолетници физички нападнале девојче од Шуто Оризари

од Nikola Popovski

Девојче од скопската населба Шуто Оризари било физички нападнато од страна на две малолетни лица, соопшти МВР.

„Приведени се двајца малолетници и со нив е извршен службен разговор затоа што со уште еден малолетник на 4 септември во куќа во Шуто Оризари противправно лишиле од слобода малолетничка и физички ја нападнале“, информираат од МВР.

Малолетничката е предадена на родителот, а во координација со јавен обвинител и Центарот за социјални работи се преземаат дополнителни мерки за расчистување на случајот, по што ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Слични содржини