Целиот живот погрешно сме јаделе пченка: Еве како тоа го прават Јапонците! (ВИДЕО)

од Nikola Popovski

Варената пченка е многу вкусна и хранлива, а во текот на летото е омилено јадење за многумина.

Но, сите јадеме пченка земајќи ја во раце и грицкајќи ја, а потоа дел парчињата остануваат меѓу нашите заби.

На интернет кружи видео објавено од корисник на Инстаграм додека бил во Јапонија. Имено, Јапонците најпрво со прстите вадат еден ред пченкарни зрна, и оттаму сè станува многу полесно.

На овој начин, јадрото од пченка е јасно одвоена од кочанот, а вие можете лесно да јадете.

loading...

Слични содржини