Цеца прва стигна по внукот, насмеана влезе во породилното (ВИДЕО)

од Aleksandar Petrovski

Вељко Ражнатовиќ, синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ, пристигна пред приватна клиника за да ги земе сопругата Богдана и синот Жељко од породилното.

Сепак, баба Цеца пристигна прва, насмеана, и таа донесе голем букет цвеќиња за Богдана.

Вељко пристигна непосредно по Цеца, многу возбуден, носеше носилка за бебето со тигар врз неа, што беше заштитен знак на тигрите на Аркан. Да потсетиме, Богдана и Вељко Ражнатовиќ станаа родители во среда, 3 јуни, а пејачката Светлана Цеца Ражнанатовиќ стана баба! Малиот Жељко е роден со 3,3 килограми и 53 см.

Слични содржини