Цеца слави роденден во ИЗОЛАЦИЈА: Наполни 47, стана баба и откри дали сака повторно да се заљуби

од Vladimir Zorba

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ денес го слави својот 47 роденден, но во различни услови од планираните. Имено, пред неколку дена, Цеца откри дека нејзиниот син Вељко и таа се позитивни на коронавирусот, така што и двајцата се изолирале од другите членови на семејството во нивната вила во Дедиње.

Пејачката призна пред локалните медиуми дека нејзиниот телефон деновиве ѕвони толку многу што чувствува дека работи како во кол центар.

Постојат многу шпекулации за љубовниот живот на пејачката, а таа ретко зборува за тоа. Сепак, таа признава дека сака нова убов.

– Секако дека е така. Љубовта не е условена со години, потребна ни е од најраните денови до крајот на животот. Многу е важно да се знае што прогласуваме со љубовта, и кога ја имаме, да се обидеме да ја зачуваме. Никој не може да ја сочува љубовта само меѓу две лица. Нема да кажам дека порано пробував повеќе отколку што требаше, давајќи шанси дури и кога беше доцна. Но, сега можам да си кажам себеси дека ги исцрпив сите можности за да не се откажам толку лесно од она што во тој момент ме правеше среќна – рече Цеца, и откри каков маж може да ја израдува: „Не е прашање каков маж, туку односот што може да ме прави среќна. Ни треба љубов, доверба, страст, но на почетокот и на крајот на сè, взаемно почитување и мир. Кога две лица градат мост кој го има сето тоа, тогаш тоа е успех и среќа во љубовта“.

На крајот, пејачката откри што посака за роденденот.

– Сакам одличен албум, огромен концерт и ќе бидам среќна што мојата желба, ако се исполни, ќе направи многу луѓе среќни. Сите други желби ќе ги чувам за себеси – заклучи таа.

Слични содржини