Ципрас му ја честиташе победата на Заев

од Берта Китинска

Поранешниот премиер на Грција, Алексис Ципрас на Твитер му честиташе на Зоран Заев.

„Благодарение на твоите напори, пораката на храбрите прогресивни сили што се борат против национализмот, за социјална правда и мир во нашиот регион, денеска станува посилна. Порака, не само за Балканот, туку за цела Европа“, напиша Ципрас на Твитер.

loading...

Слични содржини