„Црвено-жолтите“ се селат во Амстердам

од Берта Китинска

Македонската фудбалска репрезентација претпладнево од Букурешт со чартер лет ќе отпатува за Амстердам каде ќе го одигра својот последен натпревар на 16. Европско првенство.

Последниот меч на турнирот за Македонија е закажан за в понеделник во 18:00 часот. Противник ќе ни биде Холандија, која веќе обезбеди пласман во осминафиналето, па сигурно ќе сака да сочува сили.

Слични содржини