Турски државјанин пукал кон свој сонародник во Чаршија

од Nikola Popovski

Синоќа се случило пукање во старата скопска чаршија, информираат од МВР.

Според билтенот на полицијата, од слобода е лишен 30-годишниот турски државјанин М.Е.Е, со привремен престој во Скопје, поради сомнение дека со огнено оружје пукал кон свој сонародник.

-Околу 22 часот, пред угостителски објект на улицата „Казанџиска“, М.Е.Е. пукал од огнено оружје и му нанел повреди на С.Б. од Република Турција. Триесетгодишникот бил приведен и задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, додаваат од МВР.

Слични содржини