Твитер за свадбата на Српче: Кујзнае колку крцал витезот на жикино коло?

од Vladimir Zorba

Градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ вчера се ожени со својата избраничка Јелена Брауновиќ, која е наставничка во ОУ „Киро Глигоров“.

Двајцата се запознале на Косово па и затоа местото на венчавање беше манастирот „Успение на Пресвета Богородица“ во Грачаница.

Од фотографиите од среќниот настан кои ги споделија медиумите, можеше да се забележи и присуство на витез, кој буквално го запали Твитер.

loading...

Слични содржини