Актуелно
Почетна / Актуелно / „Тврдокорни“ на протест во петок: Трговија и уцени со Македонија НЕ

„Тврдокорни“ на протест во петок: Трговија и уцени со Македонија НЕ

Група, која себеси се нарекува „Тврдокорни“, преку социјалните мрежи, организира протест во петок на 24.02.2017.

Тие повикуваат на мирен марш под мотото „Марш за Македнија-Завет за Македонија“.

„Трговија и уцени со Македонија НЕ!!!!!!!“, пишуваат „Тврдокорни“.

Маршот ќе почне во 17 часот од Соборната црква „Св. Климент Охридски“ и ќе се движи до Жена Парк, каде на споменикот на бранителите ќе биде положено цвеќе.

Токму петок се споменува како ден кога треба да биде обзнането формирањето на Влада и дека СДСМ и коалицијата имаат обезбедно парламентарно мнозинство.

loading...