Актуелно
Почетна / Хроника / Уапсен маж од Богданци кој побегнал од „Затвор Куманово“

Уапсен маж од Богданци кој побегнал од „Затвор Куманово“

„Вчера вечер во 21 часот и 50 минути полициски службеници од Полициска канцеларија Богданци го лишиле од слобода С.Ќ.(43) од Богданци, за кого била распишана потерница поради бегство од Затвор Куманово“ соопштуваат од полиција.

На 01.04.2020 во 00.40 часот лицето е предадено во кумановскиот затвор.

loading...