Уапсени нови членови на криминалната група на Вељко Беливук (ВИДЕО)

од Milan1

Специјалните единици на српската полиција вчера уапсија уште двајца членови на криминалниот клан на Вељко Беливук. Според српските медиуми, тие се осомничени за убиство на две лица.

Уапсени се Сенад Решовиќ и Дејан Михајловиќ, а според српската полиција, нивното апсење е доказ дека во истрагата за крвавите злосторства на озлогласениот клан на Беливук, познат како Веља Неволја, нема заштитени.

Слични содржини