Уапсени скопјани додека извршувале кражба во трговски центар

од Nikola Popovski

Полициски службеници денеска во трговски центар во Скопје уапсиле двајца скопјани со иницијали А.К. и Е.Р, кои биле затекнати при извршување кражба, во која одземале пари од лицето З.С.

Парите биле пронајдени и вратени на сопственикот.

Според МВР, разбојниците биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Слични содржини