Актуелно
Почетна / Македонија / Укинат притворот за Панчевски

Укинат притворот за Панчевски

Екс претседателот на Кривичен суд Скопје, Владимир Панечвски, е пуштен од притворското одделение каде помина дваесет дена.

Панчевски вчера беше прогласен за виновен дека го заобиколувал и злоупотребувал АКМИС системот и делел предмети на рака за одредени судии.

Тој доби затворска казна од три години и шест месеци.

До правосилноста на пресудата, Панчевски ќе се брани од слобода.

loading...