Укината забраната за движење на тешки товарни возила на патот Маврово – Дебар

Утринава, како што е познато, имаше забрана за движење за тешки товарни возила на патот Маврово-Дебар, поради интензивираните врнежи од снег.

Но, сега е патот во ред, па истата забарана е укината.

Инаку, од АМСМ утринава соопштија дека сообраќајот на патиштата ширум земјава се одвива по влажни колвози. Врнежи од снег се бележат на П.Шапка, во Маврово и на планинскиот превој Стража, соопштија АМСМ и ЈП Македонијапат.

Слични содржини