Почетна / Слајдер / Украдени акумулатори што го напојувале скопскиот аеродром

Украдени акумулатори што го напојувале скопскиот аеродром

На 03.08.2020 во 16:20 часот во СВР Скопје, З.Е. пријавил дека во с.Катланово, скопско, на место викано „Фазанерија“,  непознато лице насилно ја отворило вратата од објект на М-НАВ и одзело четири акумулатори кои служеле за напојување на слетна точка на аеродромот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...