Украдени пари од црква во беровско

од Берта Китинска

Во Полициската станица Берово, било пријавено дека во периодот од 13 октомври 2021 до пријавувањето 17 октомври 2021 во 07.00 часот непознат сторител влегол во црквата во беровското село Митрашинци, при што биле одземени пари, соопштија од МВР.

По пријавата извршен е увид од страна на екипа на ОВР Берово, соопштија од беровската полиција.

Слични содржини