Украина: Извршен ракетен напад врз Одеса

од Stefanija Kuzmanovska

Уште еден ракетен напад е извршен врз областа Одеса, од правец на Црното Море, соопшти украинската армија.

Цел на нападот била воената инфраструктура, пренесува „Спутник“.

Украинскиот УНИАН наведува, повикувајќи се на прелиминарните информации, дека во нападот не е причинета значителна штета и дека нема жртви.

Слични содржини