Украина – Македонија 2:0

од Берта Китинска

Селекцијата на Украина набрзина после нешто повеќе од половина час игра стигна до предност од 2:0.Стрелци на головите за Укрина беа Јармоленко и Јаремчук.

 

Слични содржини